Budownictwo i Wnętrza

Umywalka łazienkowa na miarę potrzeb

Mała, czy duża, nablatowa, czy klasyczna? Każde wnętrze jest inne, każdy z nas ma inne potrzeby. Oto krótki przegląd umywalek. Każdy znajdzie coś dla siebie. I swojego wnętrza…

Rodzaje umywalek

Umywalki nablatowe, niezwykle w ostatnim czasie popularne, są proste w montażu i mało wymagające. Pod blatem jest bowiem tylko syfon. Wiele możliwości aranżacyjnych, samodzielny dobór blatu, kształtu umywalki, jej głębokości to tylko niektóre jej zalety, które skądinąd tłumaczą jej popularność.

Umywalki podblatowe wymagają już większych starań w montażu. Odpowiedni otwór na baterię i dopasowany otwór na samą umywalkę. Plusem jest miejsce na blacie (na przykład na kosmetyki), miejsca jest więcej niż w przypadku umywalko nablatowej.

Umywalki ścienne, mocowane do ściany, syfon schowany jest w postumencie. Niewielki rozmiar pozwala zaoszczędzić miejsce w i tak już małej łazience. Przestrzeń, o którą tak trudno w małym pomieszczeniu, wciąż będzie do naszej dyspozycji.

Umywalki naszafkowe są podtrzymywane przez szafkę, którą kupujemy w komplecie z umywalką. Zgrana całość to gwarancja, że wszystkie wymiary będą dopasowane, a sama stylistyka będzie tworzyła harmonijną całość.

Umywalki łazienkowe – wymiary

Mała, 30-40 cm, duża – 120 cm. Wybór rozmiaru umywalki zależy od wnętrza i od tego, ile przestrzeni chcemy (i możemy) przeznaczyć właśnie na umywalkę. Warto zarezerwować przestrzeń na swobodne dojście do umywalki i wkomponować ją w pozostałe elementy wyposażenia łazienki, tak by była wygodna i praktyczna, a wnętrze wyglądało atrakcyjnie.

Kształty umywalek

Wbrew pozorom mamy wiele możliwości. Standardowy kształt to prostokąt lub owal. Równie często wybieramy półokrąg. Ale na tych kształtach lista się nie kończy. Fale, łezki, łódki, kwiaty to tylko niektóre niestandardowe kształty umywalek łazienkowych. Pamiętajmy jednak, by kształt nie przesłonił nam praktycznego zastosowania. Umywalki łazienkowej używamy wszak codziennie…