Aktualności Motoryzacja i Transport

Jak znaleźć dobry warsztat z profesjonalną wymianą opon?

Przyszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Jeśli rozejrzysz się dookoła, znajdziesz wiele warsztatów. Nie warto jednak udawać się do pierwszego napotkanego po drodze. Dziś wymiana opon i ich serwisowanie powinny być przeprowadzane wyłącznie przez profesjonalistów. Jak takich znaleźć?

Dobry warsztat z wymianą opon – jaki powinien być?

Na profesjonalną usługę wymiany opon składa się:

  • doświadczenie i szeroka wiedza techniczna pracowników,
  • profesjonalne wyposażenie,
  • długi okres prowadzenia działalności.

Szeroka wiedza techniczna a profesjonalna wymiana opon

Wymiana opon to na pozór prosta sprawa. W rzeczywistości jednak wcale taka nie jest. Podczas wymiany może dojść do licznych błędów takich jak:

  • nieodpowiednie dokręcenie kół,
  • montaż krzywych felg,
  • wymiana opon bez rootowania,
  • wymiana opon bez wymiany wentyli.

Po czym poznać nieodpowiedni serwis wymiany opon?

Są sygnały, które już po przekroczeniu warsztatu dają nam jasno znać, że nie jest on odpowiednim miejscem, w którym wymiana opon zostanie przeprowadzona profesjonalnie. Jeśli zobaczysz, że opony leżą na ziemi, bądź mają stałą styczność z wilgocią lub słońcem, jak najszybciej opuść takie miejsce. Odpowiednie przechowywanie opon w warsztacie ma niezwykle istotne znaczenie. Niewłaściwie przechowywane będą bowiem szybciej ulegać uszkodzeniom. Opony nie mogą mieć także kontaktu z olejami czy wszelkiego rodzaju chemikaliami.

Tylko wymiana opon?

Podczas wizyty w profesjonalnym warsztacie warto pomyśleć nie tylko o wymianie opon, ale również kilku dodatkowych usługach. Jedną z nich, którą warto przeprowadzić, jest wulkanizacja. Ma ona na celu uelastycznienie i utwardzenie gumy. Aby móc skorzystać z większego zakresu usług, warsztat wulkanizacyjny musi być wyposażony w odpowiednie narzędzia i urządzenia.

Dlaczego okres działalności ma znaczenie?

Wspomnieliśmy, że cechą dobrego serwisu opon, jest prowadzenie działalności przez cały rok. Z nadejściem zimy możemy obserwować powiększającą się ilość takich serwisów w najbliższej okolicy. Jeśli jednak zdecydujemy się na jeden z nich, możemy mieć problem ze zgłoszeniem reklamacji w późniejszych miesiącach.