Aktualności

Istota analityki w Social media

Obsługa mediów społecznościowych powinna oznaczać przemyślane działania. Zdecydowanie nie powinniśmy kierować się tutaj tylko swoim przeczuciem i na nim opierać swojego planu. Profesjonalna agencja social media przeprowadza wyczerpujące analizy, które pozwalają jej skutecznie realizować potrzeby swoich klientów.

Kompleksowa obsługa social media – po co Ci analityka mediów społecznościowych

Jeśli chcemy działać w przemyślany sposób, nie obędzie się bez analizy danych. Jednym z pierwszych kroków jest ustalenie grupy docelowej i określenie, do kogo właściwie chcemy kierować swoje komunikaty. Przydatne będą takie dane demograficzne jak np.:

  1. płeć;
  2. wiek;
  3. miejsce zamieszkania.

Powinniśmy wykorzystać podstawowe statystyki strony. Dane pozwolą nam nie tylko lepiej formułować treści wpisów i dopasować język, ale też właściwie targetować reklamy.

Profesjonalna obsługa social media – ważne jest określenie celu

Dobra agencja social media z Warszawy już na samym początku z porozumieniem ze swoim klientem ustali konkretne cele. To ważne, bo w ten sposób możemy zaplanować, na jakie parametry będziemy zwracać uwagę. Prowadzenie social media może służyć np. zwiększeniu zaufania do marki. Dla niektórych firm priorytetem może okazać się zwiększenie sprzedaży. Agencja marketingowa social media nie może działać po omacku, toteż o te kwestie należy zadbać już na samym początku.

Umiejętna analiza – jak zajmuje się tym firma social media?

Analityka w mediach społecznościowych wymaga od nas wyznaczenia wskaźników, na których będziemy się opierać. Mowa o KPI, czyli Key Performance Indicators. Sztuką jest dobranie tych właściwych. Za przydatne KPI możemy uznać np. liczbę odtworzeń materiałów audiowizualnych czy liczbę sytuacji, w której klient trafia na witrynę firmy prosto z profilu social media.