Aktualności Budownictwo i Wnętrza

Nowoczesne kuchnie na wymiar – trendy na 2022 i 2023 rok

Rozwiązania do kuchni zachwycają różnorodnością, a gotowe komplety, prezentowane w sklepach czasem przyciągają wzrok tam mocno, że trudno się oderwać. Ale aktualne trendy dotyczące mebli kuchennych zauważyć można nie tylko w gotowych propozycjach. Za branżowymi nowinkami podążają także podmioty, wykonujące kuchnie na wymiar. Dziś sprawdzamy, co w trawie piszczy i przyglądamy trendom kuchennym na rok 2022 i 2023.

Kuchnie do zabudowy na wymiar – jakie elementy podlegają modowym zmianom?

Pewnym przeobrażeniom, będącym reakcją na pojawiające się trendy, mogą podlegać różnorodne elementy wyposażenia kuchennego. Wzmożoną popularnością może cieszyć się np. wykorzystanie pewnych materiałów. Kuchnia do zabudowy na wymiar w roku 2022 i 2023 prezentuje się modnie i współcześnie m.in. dzięki wykorzystaniu takich materiałów ja drewno i kamień.

Jak wiadomo, są to tworzywa, które od dawno wykorzystywane są do tworzenia aranżacji kuchennych. To, co wyróżnia estetykę najbliższego sezonu, to to, że owe materiały łączy się m.in. z elementami stworzonymi z lnu. Siła tkwi bowiem w dodatkach. W ten sposób można wykreować przepiękne połączenia, nawiązujące do stylu boho i rustykalnego.

Kuchnia na wymiar – co z kolorystyką?

Oprócz materiału i projektu mebli, na ogólne wrażenie wpływa także oczywiście kolorystyka. To ona często jest w stanie wpłynąć na to, czy pomieszczenie:

  • prezentuje się świeżo;
  • jest bardziej wypełnione światłem;
  • wzbudza w nas określone emocje;
  • wydaje się większe lub mniejsze;
  • jest spójne z wystrojem pozostałych wnętrz.

W sezonie 2022 i 2023 kuchnie do zabudowy na wymiar realizowane są w jasnych tonacjach. Spotkamy się więc tutaj z meblami m.in. w kolorze oliwkowym. Ciekawym rozwiązaniem będą nieco bardziej wyraziste akcenty w kontrastowej kolorystyce. W sezonie, o którym mowa, dość często wskazuje się na popularność koloru indygo. Jeśli więc zależy nam na tym, by nasze pomieszczenie odpowiadało trendom, które decydują o tym, jak prezentują się nowoczesne kuchnie na wymiar, warto pamiętać o tej kwestii.

Moda a preferencje – czyli czy zawsze warto iść za trendami?

Obserwowanie zmian, które zachodzą w świecie rozwiązań kuchennych może być ekscytujące i dać nam mnóstwo inspiracji. Pamiętajmy jednak, by nie zatracić się w gonitwie za aktualnie panującymi trendami. Nowoczesne kuchnie na wymiar mają przede wszystkim pasować do nas. To konkretne gusta decydują więc o tym, czy dane połączenie kolorystyczne jest w porządku, a określone rozwiązania funkcjonalne rzeczywiście będą przydatne podczas przygotowania posiłków.

Na szczęście fachowcy, oferujący kuchnie do zabudowy na wymiar, m.in. Blue Meble – https://bluemeble.pl/, świetnie zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie komfort klienta jest najważniejszy. Wykonawca, odpowiadający za stworzenie i realizację projektu mebli kuchennych może więc zaproponować nam nowoczesne opcje, cieszące się aktualnie sporym zainteresowaniem, ale ich nie forsuje. Zamiast tego zapoznaje się z oczekiwaniami odbiorcy, podpowiada i kreuje meble, które będą piękne, nowoczesne i jednocześnie odpowiadające gustom i preferencjom domowników.