Aktualności

Karmienie dorosłego psa – dlaczego wybór odpowiedniej karmy jak tak ważny

Pyszna karma, która zapewni twojemu psu zdrowie? Do wyboru właściwego produktu warto podejść rzetelnie. To, czym żywimy naszego czworonoga, ma bezpośredni wpływ na jego samopoczucie oraz na to, jak długo będzie nam towarzyszył. Jak zatem zadbać o karmienie dorosłego psa?

Czy bezzbożowe karmy dla psów to dobry wybór?

Czasem odpowiedź na tak postawione pytanie jest łatwiejsza, niż się spodziewamy. Żeby przekonać się, czy sucha karma bez dodatku zbóż dla psa będzie odpowiednia dla twojego pupila, wystarczy odwołać się do biologii. To tam czekają na nas rzetelne fakty, które szybko pozwolą uporać się z tymi wahaniami,

Psy, jak wszyscy mięsożercy, nie mają w ślinie amylazy. U roślinożerców to ona odpowiada za m.in. rozkładanie skrobi. U psów ten proces zachodzi później, dopiero w trzustce. Efekt? Jeśli do tej pory nie stosowaliśmy karmy bez dodatku zbóż dla psa i w jej miejsce wybieraliśmy opcje wypełnione zbożami, niepotrzebnie obciążaliśmy organizm naszego pupila.

Sucha karma bez zbóż dla psa a samopoczucie zwierzaka

Zboża nie tylko mogą obciążać układ trawienny psa i sprawiać, że odczuje on nieprzyjemne dolegliwości. Dość często zdarza się, że taki pies ma:

  1. mniej energii;
  2. ma problemy ze skórą;
  3. nabawia się alergii pokarmowych.

Jeśli sądziłeś, że karma dla psa bez zawartości zbóż to nic więcej niż chwilowy trend, myliłeś się. To raczej świadome podejście do żywienia czworonoga, z uwzględnieniem potrzeb jego organizmu.

Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych? Wybierz najlepsze

Co zrobić, żeby nasza bezzbożowa karma dla psów dorosłych rzeczywiście była pełnowartościowym produktem? Zacznijmy od wyboru odpowiedniego producenta. Poszukujmy marek, które stawiają na rzetelne, przejrzyste informacje i jasno komunikują, jakie składniki zawiera ich sucha karma dla psa bez dodatku zbóż. Przepyszne, pełnowartościowe, starannie wyselekcjonowane i zdrowe warianty takiego psiego pożywienia oferuje m.in. sklep z karmami dla psów https://crazyboy.pl/.